Msze Święte w parafii :
w dni powszedniegodz. 7:20
we środę i czwartek o 18:00
w niedziele: g. 8:30, 10:00 i 12:00
Kancelaria czynna tylko w dni powszednie bezpośrednio po Mszy św.
ul. Garwolińska 7a, 08-412 BOROWIE
e-mail: par.borowie@gmail.com
Proboszcz: ks. Marek Kukiel
Wikariusz: ks. Kamil Stańczuk: 574 647 363

Licznik odwiedzin

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj507
mod_vvisit_counterWczoraj823
mod_vvisit_counterW tym tygodniu3728
mod_vvisit_counterW minionym tygodniu2851
mod_vvisit_counterW tym miesiącu11766
mod_vvisit_counterW minionym miesiącu14099
mod_vvisit_counterOd 1 IX 2011r.1004852

Online: (20 minut temu:) 15
Twoje IP: 54.80.96.153
,
Dzisiaj: Wrz 22, 2018

LogowanieOgłoszenia 2018-02-11 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Proboszcz   
wtorek, 13 lutego 2018 05:31

Share

Ogłoszenia 2018-02-11

I.W ubiegłą niedzielę i w tygodniu:

1.    Gościliśmy o. Filipa ze Hospicjum w Lublinie. Mam nadzieję, że te słowa które padły z ust ojca Filipa na temat przeżywania żałoby będą pomocą i drogowskazem dla wielu spośród was.

2.    Odwiedziłem chorych. Bóg zapłać za życzliwe przyjęcie.

3.    Wczoraj nasi ministranci wygrali turniej w Pilawie. Gratulujemy i dziękujemy rodzicom za pomoc w organizacji wyjazdu.

II.Dzisiaj.

1.    Spotkanie ojców dzieci przygotowujących się do I komunii – po Mszy o godz. 10:00

2.    Zmianka Kółka Różańcowego rodziców za dzieci – na plebanii po Mszy św. o godz. 10:00. Jeżeli ktoś ma wątpliwości, gdzie zostawić dzieci to podpowiem, że spotkanie ojców będzie zdecydowanie krótsze.

3.    Dzisiaj w kościele obchodzimy dzień chorego. W naszej parafii taki dzień z posługą dla chorych będziemy obchodzili w drugim dniu rekolekcji.

III.W tygodniu

1.    Jutro drugie spotkanie kursu ALFA. W GOK o godz. 19:00. Zakończy się podobnie jak w ubiegły poniedziałek ok. godz. 20:00

2.    Rozpoczynamy Wielki Post.

a)     we środę rozpoczynamy wielki post: jest to środa popielcowa. Msze św. o godz. 7:20, 10:00 i o 18:00. Pamiętajmy, że we środę popielcową katolików obowiązuje post ścisły: powstrzymanie się od pokarmów mięsnych i ograniczenie ilościowe do jednego posiłku do syta i dwóch do zaspokojenia pierwszego głodu.

b)    Przypominam, że okres Wielkiego Postu obowiązuje czwarte przykazanie kościelne: Zachowywać nakazane posty i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych, a w okresach pokuty powstrzymywać się od udziału w zabawach

c)    Trudno sobie wyobrazić Wielki Post bez udziału w Drodze Krzyżowej, Gorzkich Żalach czy rekolekcjach. Droga Krzyżowa w naszym kościele w piątek o godz. 16:00 i o godz. 18:30. Gorzkie żale w niedzielę po sumie, a rekolekcje przed 3 niedzielą Wielkiego Postu czyli w dniach 2,3,4 marca..

IV. W przyszłą niedzielę

1.    Po Mszy św. o godz. 10:00 na plebanii zmianka Kółka Różańcowego Dzieci.

2.    Wieczorek, o 20:20 rożeniec za przyczyną bł. Karoliny.

V.Inne

1.    W informatorze kalendarium wydarzeń na czas wielkiego postu

2.    24 lutego, a więc za dwa tygodnie Kongres Różańcowy w Radzyniu Podlaskim. Doroczne, przepiękne wydarzenie. Myślę, że osoby które były w ubiegłym roku mogą potwierdzić jak bardzo ubogacające duchowo jest to wydarzenie. Zapisy na wyjazd prowadzi pani Grażyna Stułka. Bardzo serdecznie zapraszamy. – 24 lutego, w sobotę za dwa tygodnie.

3.    Jeszcze jedna sprawa. Podczas kolędy zwrócono mi uwagę, że ławki które stoją w przedsionku są zimne do siedzenia. Była sugestia dość mocna żeby je ocieplić. Myślę, że na sprawę trzeba popatrzeć trochę szerzej. Są takie momenty w czasie roku, takie wydarzenia, gdy przyda się nam trochę więcej miejsc siedzących w kościele. Są w salce na plebanii i w garażu ławki które na Triduum i święta można by przynieść do kościoła i znalazło by się w ten sposób więcej miejsc do siedzenia. A całkiem piękną sprawą byłoby gdyby znalazła się grupa panów którzy zatroszczyliby się, żeby te ławki z przedsionka, z garażu, i z salki oczyścić, wzmocnić, powyjmować niepotrzebne gwoździe i wytapicerować czyli ocieplić. Taki zimowo – wielkopostny dar dla wspólnoty parafialnej. Zapraszam do współpracy.

Share

 

Informacje na dziś

Podlasie24.pl


Polecamy strony www

Tygodnik Regionalny Diecezja Siedlecka Muzeum Diecezjalne Regionalny Portal Informacyjny Tygodnik Regionalny Jerycho Młodych Duszpasterstwo Rodzin Diecezji Siedleckiej Hosanna Festival Golgota Młodych Nie wstydzę się Jezusa! Katolicka Agencja Informacyjna GminaBorowie Katedra Siedlecka Radio Maryja Telewizja TRWAM Katolickie Radio Podlasie

Katolickie Radio Podlasie

You must have Flash Player installed in order to see this player.