Msze Święte w parafii :
w dni powszedniegodz. 7:20
we środę i czwartek o 18:00
w niedziele: g. 8:30, 10:00 i 12:00
Kancelaria czynna tylko w dni powszednie bezpośrednio po Mszy św.
ul. Garwolińska 7a, 08-412 BOROWIE
e-mail: par.borowie@gmail.com
Proboszcz: ks. Marek Kukiel
Wikariusz: ks. Kamil Stańczuk: 574 647 363

Licznik odwiedzin

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj523
mod_vvisit_counterWczoraj823
mod_vvisit_counterW tym tygodniu3744
mod_vvisit_counterW minionym tygodniu2851
mod_vvisit_counterW tym miesiącu11782
mod_vvisit_counterW minionym miesiącu14099
mod_vvisit_counterOd 1 IX 2011r.1004868

Online: (20 minut temu:) 14
Twoje IP: 54.80.96.153
,
Dzisiaj: Wrz 22, 2018

LogowanieOgłoszenia 2017-12-03 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Proboszcz   
sobota, 09 grudnia 2017 11:01

Share

Ogłoszenia 2017-12-03

I.Za nami

1.   W ubiegłą niedzielę

a)   Przeżywaliśmy Uroczystość Chrystusa Króla - dziękuję za dekorację krzyża

2.   W tygodniu

a)    Odwiedziłem chorych. Ze względu na krótki adwent były to odwiedziny świąteczne.

b)   Za nami także I sobota miesiąca. Bóg zapłać za wspólną modlitwę.

c)    Ubiegły tydzień bogaty był w wydarzenia gospodarcze i organizacyjne.

d)   Dziękuję p. Agnieszce Baran i Beacie Belkiewicz oraz p. Ani za uwicie wianków adwentowych.

e)    Od ponad dwóch lat borykaliśmy się z ciągłymi awariami dzwonów elektronicznych. Ostatnio całkiem się posypały. Dlatego podjąłem decyzję o zakupie nowego sterownika dzwonów. Głośniki na wierzy zostały stare. Zdaje się, że będą nam jeszcze mogły służyć. Dzwony zostały zainstalowane. Nie dostałem jeszcze faktury ale koszt z instalacją i oprzyrządowaniem będzie wynosił ok. 4 tys. złotych. Prędzej czy później i tak trzeba to było zrobić.

f)     W tygodniu został przeczyszczony piec w dolnej zakrystii a przy okazji zostały na ścianie położone kafelki. Czeka nas jeszcze budowa wyprowadzenia spalin ponad dach. Kominki są przygotowane trzeba tylko zrobić samo wyprowadzenie. Bóg zapłać p. Marcinowi Zającowi i Sławomirowi Gacowi za przeprowadzenie tych prac.

g)   Jesteśmy przy końcu przygotowań platformy pod figurę Matki Bożej. Platforma jest solidna i wymagała wiele pracy. Bóg zapłać p. Ksaweremu oraz p. Czarkowi Baranowi i Tomkowi Baranowi. Dziękuje także za prace stolarskie p. Jerzemu Zboinie.

h)   Najbardziej kosztowym wydarzeniem tygodnia była dostawa elementów okien na wschodnią stronę kościoła. Dziękuję p. Tadeuszowi Kalinowskiemu i p. Ksaweremu za rozładunek. W tej chwili do zapłaty za elementy pozostało 18 tys. zł. Myślę, że zapłacimy tę należność ofiarami z kolędy.

II.Dzisiaj

1.    I niedziela adwentu.

2.    Po Mszy św. o godz. 10:00 w starym kościółku wyświetlany będzie film „Teraz i w godzinę śmierci”opowiadający o cudach różańcowych na całym świecie.

3.    I niedziela miesiąca – suma za zmarłych polecanych w wypominkach. Przypominam o zmiankach różańcowych.

4.    Adwentowa Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 19:00 do 21:00. Możliwość skorzystania z sakramentu pokuty.

5.    Sprzedaż świec Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom.

III.W tygodniu

1.    Wraz z adwentem rozpoczynają się rekolekcje w dekanacie i spowiedź. Jutro spowiadamy w Garwolinie. Przez adwent, święta do zakończenia kolędy, czyli do połowy stycznia będziemy z Ks. Kamilem trudno uchwytni na plebanii i w kancelarii. Proszę wziąć to pod uwagę planując załatwienie pilnych spraw. Proszę o odpowiednio wcześniejsze skontaktowanie się telefoniczne.

2.    Zapraszałem do zorganizowania pokazu filmu „Teraz i w godzinę śmierci” na wioskach. Zgłosiły się dwie wioski. Jutro, czyli w poniedziałek o godz. 19:00 pokaz filmu w Brzuskowoli w nowej świetlicy a we wtorek w Filipówce o 19:30

3.    Od wtorku zaczynamy Roraty. Tradycyjnie, po ciemku, dlatego zabieramy do kościoła lampiony. Niech będzie to światło naturalne: lampa lub świeca. Latarki schowajmy do kieszeni. We wtorek po Mszy św. śniadanie dla dzieci szkolnych na plebanii.

4.    We środę – bardzo sympatyczny dzień – św. Mikołaja

5.    We Czwartek – pierwsze spotkanie Adwentowego Kręgu Biblijnego. Trzy kolejne czwartki adwentu to trzy spotkania z Biblią. Każde z nich będzie składało się z dwóch części: pierwsza – krótki wykład na temat, dlaczego i jak czytać Słowo Boże przygotowany przez naszych gości, druga – refleksja nad słowem Bożym z najbliższej niedzieli. Pierwszy Krąg we czwartek o godz. 19:15

6.    Rekolekcje - W piątek rozpoczynamy nasze rekolekcje. Program zamieszczony jest w informatorze i wywieszony w gablocie. Spowiedź jak zwykle 30 min. przed Mszą. W tym roku rekolekcje będzie prowadził ks. Waldemar Pawelec – proboszcz parafii Matki Bożej w Dowbyszu na Ukrainie. Ci którzy wybiorą się dzisiaj na film będą mogli zobaczyć ks. Waldemara w akcji.

7.    W piątek uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Na wieczór zaplanowaliśmy procesje fatimską ulicami Borowia. Jak mówiłem, jest już prawie przygotowana platforma na figurę. Jest dość ciężka i z pewnością panie będą miały trudność, żeby ją nieść. Liczę na mężczyzn.

8.    Tego dnia z racji Uroczystości nie obowiązuje nakaz wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.

9.    Plan roznoszenia opłatków przez p. organistę zamieszczony jest w informatorze.

IV.W przyszłą niedzielę

1.    W przyszła niedzielę – dzień solidarności z katolikami na wschodzie. Zbiórka do puszki.

2.    Wieczorem adoracja Najświętszego Sakramentu przygotowana przez KSM

V.Inne

1)   Tradycyjnie będę prosił ojców dzieci I komunijnych o pomoc w dekoracji kościoła na Boże Narodzenie. Harmonogram podam w rekolekcje i będę próbował kontaktować się telefonicznie ustalając konkretne prace.

2)   W sprawie choinek, gdyby ktoś chciał ofiarować, proszę kontaktować się z p. Ksawerym

Share

Poprawiony: sobota, 09 grudnia 2017 11:03
 

Informacje na dziś

Podlasie24.pl


Polecamy strony www

Tygodnik Regionalny Diecezja Siedlecka Muzeum Diecezjalne Regionalny Portal Informacyjny Tygodnik Regionalny Jerycho Młodych Duszpasterstwo Rodzin Diecezji Siedleckiej Hosanna Festival Golgota Młodych Nie wstydzę się Jezusa! Katolicka Agencja Informacyjna GminaBorowie Katedra Siedlecka Radio Maryja Telewizja TRWAM Katolickie Radio Podlasie

Katolickie Radio Podlasie

You must have Flash Player installed in order to see this player.