Msze Święte w parafii :

Ogłoszenia 2017-11-26

I.Za nami

1. W ubiegłą niedzielę

a) Dzięki wsparciu pana Wójta odbyły się w naszej parafii kolejne warsztaty dla Ojców. W zajęciach wzięło udział 20 panów. Jestem pewien, ze był to czas bardzo pożytecznie wykorzystany.

b) Wieczorem w niedzielę młodzież z KSM i ks. Kamil przygotowali adorację o bł. Karolinie. Bóg zapłać.

2. W tygodniu

Wykonaliśmy podświetlenie okien od zachodniej strony kościoła. Dziękuję panu Arkadiuszowi Barankowi i Tadeuszowi Barankowi za zaangażowanie i wykonane prace.

II.Dzisiaj

1) Dzisiaj Uroczystość Chrystusa Króla – dziękuję za dekorację krzyża.

2) Dzisiaj wieczorem Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 19:00 do 21:00. Możliwość skorzystania z sakramentu pokuty.

1. Pan organista będzie roznosił opłatki. Harmonogram w informatorze.

2. GOK zaprasza na uroczyste zamknięcie wystawy o Błogosławionym ks. Jerzym Popiełuszce w czwartek 30 listopada o godz. 11 do zabytkowego kościółka. Wystawę zamknie ks. Czesław Banaszkiewicz

3. Piątek to I piątek miesiąca. Msze św. o godz. 7:20, 16:00 i o 18:00. Od godz. 9:30 chcę odwiedzić chorych. Będą to odwiedziny świąteczne. W tym roku jest najkrótszy adwent z możliwych, dlatego trzeba dobrze planować czas.

4. I sobota miesiąca. Od godz. 15:15 możliwość skorzystania z sakramentu pokuty. O 16:00 różaniec z medytacją, a o 17:00 Msza św.

IV.W przyszłą niedzielę

1. Rozpoczynamy adwent. Jest on dla Ciebie szansą na głębsze przygotowanie do Bożego Narodzenia. W naszej parafii znajdziesz na to szansę poprzez:

a. tradycyjne roraty. Będą one odprawiane w każdy wtorek i sobotę adwentu o godz. 6:30. Weź ze sobą świecę lub lampę adwentową.

b. W każdą niedzielę adwentu zapraszamy Cię na wieczornąadorację Najświętszego Sakramentu. W każdą niedzielę będzie ona miała inny charakter chociaż zawsze będzie przeżywana w skupieniu i kończyć się będzie indywidualnym błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem.

c. W każdy czwartek adwentu zapraszamy Cię na Krąg Biblijny czyli wspólnotowe wchodzenie w ducha biblii. Będzie ono składało się z dwóch części: pierwsza – krótki wykład na temat, dlaczego i jak czytać Słowo Boże przygotowany przez naszych gości, druga – refleksja nad słowem Bożym z najbliższej niedzieli.

d. Najważniejsze wydarzenie adwentu to rekolekcje. Będzie je prowadził ks. Waldemar Pawelec – proboszcz parafii Matki Bożej Fatimskiej w Dowbyszu, na Ukrainie. W 2014 ks. Waldemar uczestniczył w Kijowskim majdanie i osobiście był świadkiem i uczestnikiem tego wydarzenia. Jest także jednym z bohaterów filmu „Teraz i w godzinę śmierci”opowiadającego o cudach różańcowych na całym świecie. Uzgodniłem z ks. Waldemarem, że film ten będzie częścią naszych rekolekcji, dlatego zapraszam na jego premierę w naszej parafii w najbliższą niedzielę po Mszy św. o godz. 10:00. Film będziemy wyświetlali w starym kościółku. Jest także możliwość wyświetlenia filmu na poszczególnych wioskach, w waszych świetlicach wiejskich zaraz po najbliższej niedzieli. Tutaj inicjatywę i organizację pozostawiam radnym i mieszkańcom.

2. Przyszła niedziela jest I niedzielą miesiąca. Suma za zmarłych polecanych w wypominkach.

V.Inne

1) Dzierżawa ziemi przy kościele

2) Pielgrzymka do Rzymu – w maju 2018 z Garwolina. Informacje na stoliku pod chórem.

Poprawiony: sobota, 25 listopada 2017 18:07