mod_vvisit_counterOd 1 IX 2011r.827749

Dzisiaj: Lis 23, 2017

Pozdrowienie chrześcijańskie PDF Drukuj Email
czwartek, 24 listopada 2011 18:22

Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus!
 - Na wieki wieków. Amen.

(również przy pracy) Szczęść Boże!
 - Szczęść Boże! (lub: Daj, Panie Boże!)

Chrystus Zmartwychwstał!
 - Prawdziwie Zmartwychwstał!

Zostańcie z Bogiem!
 - Boże prowadź!

Króluj nam Chryste!
 - Zawsze i wszędzie!

Pokój z tobą!
 I z Duchem Twoim!

"Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus"! - piękne, chrześcijańskie pozdrowienie chyba zostało zapomniane. Dziś rzadko słyszy się go na ulicy, chyba że spotykasz się z księdzem, ani nie usłyszysz go w ustach gościa, wchodzącego do twojego domu. Dziś mówi się "dzień dobry", ale czy on zawsze jest dobry?
 Używajmy pozdrowień chrześcijańskich jak najczęściej!
 Pozdrowienie chrześcijańskie to znak, że wiara nie jest dodatkiem do naszego życia, ale kształtuje je w najbardziej codziennych przejawach!

,,...Niech z polskich ust nie znika to piękne pozdrowienie " Szczęść Boże! ", " Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus! ".
 Pozdrawiajcie się tymi słowami, przekazując w ten sposób najlepsze życzenia. W nich zawarta jest nasza chrześcijańska godność. Nie dopuśćcie, aby ją wam odebrano - bo próbuje się to robić! Świat pełen jest zagrożeń. Docierają one poprzez środki przekazu także do polskiej wsi. Twórzcie kulturę wsi, w której obok nowych wymiarów, jakie niosą czasy, pozostanie - jak u dobrego gospodarza - miejsce na rzeczy dawne, uświęcone tradycją, potwierdzone przez prawdę wieków..."
 (Fragmenty z Homilii wygłoszonej przez Ojca Świętego Jana Pawła II podczas Nabożeństwa Maryjnego na lotnisku w Muchowcu, 20 czerwca 1983 r.)

Poprawiony: środa, 30 maja 2012 18:22